Különleges összefüggés van február 18-a és a magyar Oscar-díj között?
Egyikük már nyert Oscar-díjat, másikuk pedig nagyon közel került hozzá - két talán legismertebb rendezőnk is ugyanazon a napon ünnepli születésnapját.
Egyikük már nyert Oscar-díjat, másikuk pedig nagyon közel került hozzá - két talán legismertebb rendezőnk is ugyanazon a napon ünnepli születésnapját.
Röhrig Géza lett a legjobb férfi főszereplő, Zányi Tamás a legjobb hangmérnök, Erdély Mátyás a legjobb operatőr, Nemes Jeles László pedig a legjobb rendező a Magyar Filmkritikusok Díjának átadásán.
Az újraközölt interjúban Nemes Jeles László arról beszél, hogy "az antiszemita nézetek Magyarországon még mindig elterjedtek, a magyar politikában pedig hosszú hagyománya van a gátlástalan és nyílt antiszemitizmusnak, de egyedül Magyarország volt hajlandó a Saul fiát finanszírozni.
Péntek délelőttre eltűnt a Nemes Jeles Lászlóval készített eredeti interjú a Jüdische Allgemeine című német lap portáljáról, majd később újra felkerült az oldalra egy újabb verzió. A Saul fia producerei korábban azt közölték, hogy lépéseket tesznek a lap ellen, mert meghamisította a rendezővel készített interjút.
Újabb díjat nyerhet Nemes Jeles László filmje: a francia César-díjra jelölték és olyan filmekkel versenyez, mint a Birdman és az Ifjúság.
Magyar történelmi film kéne, amit ért és értékel a világ? Na abból lenne ám botrány!
A Saul fia az Oscar-jelöléssel és a Golden Globe-díjjal már nem csak a filmes világ figyelmét érdemelte ki. Nemes Jeles László filmje világszerte felkavarta az állóvizet, egyesek félnek megnézni, mások ignorálják, de közben a rangos díjak miatt megint csurig telt termekben vetítik itthon és Amerikában is. Az Oscar-hajrá előtt hazalátogató rendező és a Saul fia történész szakértője, Vági Zoltán mesélt arról, milyen valós történetek inspirálták őket, miért volt nagyon is szimbolikus a százezredik magyar néző, és hogy kell-e félni ettől a filmtől.
Mielőtt még Amerikába utazott volna az Oscar-kampány finisére a Saul fia stábjának néhány tagja, sajtótájékoztatón árulták el, hogyan ünnepelték meg a nagy bejelentést, és hogy mit gondolnak a kommentben gyalázkodókról.
Megtörtént, amit Cannes után még csak suttogni mertünk, az utóbbi hónapokban viszont egyre valóságosabb céllá vált: Oscar-díjra jelölték Nemes Jeles László filmjét, a Saul fiát. Magyar alkotás utoljára 1989-ben szerzett jelölést a legjobb külföldi film kategóriájában, a győzelem pedig mindössze egyszer, Szabó István Mephistójával jött össze.
DiCaprio ide, Kate Winslet oda, Magyarországon most minden filmrajongó arra figyelt, Oscarra jelölik-e a Saul fiát. Kiderült, hogy Nemes Jeles László filmje ott lesz a gálán. 27 éve után jelöltek magyar nagyjátékfilmet a legrangosabb filmes gálán, de egyetlen győzelmünk is 1982-ben történt. Kövesse velünk az Oscar-jelölések bejelentését!
Ma jelentik be az Oscar-díj jelöltjeit Los Angelesben. Kritikusok azt sem tartják kizártnak, hogy a magyar alkotást több kategóriában is jelölik.
Aki nyer a DGA Awards díjátadón, az általában megkapja a legjobb rendezőnek járó Oscart is. Idén egy új kategóriát is indítottak, ahol a Saul fia direktora is jelölést kapott.
A kormányfő a rendező, Nemes Jeles László mellett Andy Vajnának is gratulált a Facebookon, az általa kialakított filmtámogatási rendszer miatt.
A Saul fia rendezője nem számított arra, hogy világszerte ekkora hatása lesz a filmnek, a Golden Globe-díjjal pedig szerinte a magyar filmművészet ismét a világ figyelmének középpontjába került.